Tokina Fírin 20 mm f/2 FE AF polska cena i dostępność

Firma Next77 – wyłączny dystrybutor japońskiej marki Tokina, ma przyjemność poinformować o planowanej dostępności i polskiej cenie obiektywu Fírin 20mm f/2 FE AF. Produkt ten trafi do sprzedaży na przełomie maja i czerwca 2018 roku w sugerowanej cenie detalicznej 3595 zł.

Nowa wersja obiektywu posiada dokładnie ten sam schemat optyczny, składający się z 13 soczewek w 11 grupach optycznych. W jego budowie zastosowano 3 soczewki o niskiej dyspersji oraz dwa elementy asferyczne. Dzięki temu zminimalizowano możliwość powstawania aberracji, a obraz jest praktycznie pozbawiony dystorsji. Również rozdzielczość obiektywu jest na najwyższym poziomie.

System napędu AF oparty został na pierścieniowym silniku ultradźwiękowym. Rozwiązanie takie zapewnia pełną współpracę aparatami wyposażonymi w bagnet Sony E. Nowy silnik cechuje się szybkością działania, dokładnością oraz wysoką precyzją przy jednoczesnym zachowaniu niemal całkowitej ciszy. Pozwala również na pracę w trybie manualnym z funkcją asystenta ustawienia ostrości.

Warto podkreślić, że obiektyw został wyposażony w mikroprocesor pozwalający na przekazywanie do aparatu danych potrzebnych do pełnej współpracy, również w zakresie pomiaru światła zastanego i błyskowego, korekty parametrów, winietowania oraz systemu stabilizacji obrazu wbudowanego w aparaty systemu Sony E. Więcej informacji na temat obiektywu i jego pełną specyfikację techniczną można znaleźć na polskiej stronie marki Tokina:

www.tokinalens.pl/obiektywy-fotograficzne/firin/74-firin-20mm-f2-fe-af

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*