#zostańwdomu Akademia Nikona zaprasza na zajęcia online

Obsługa lustrzanek i bezlusterkowców, kurs podstaw fotografii, fotografia produktowa – to tylko niektóre z tematów webinarów dostępnych od teraz w ofercie Akademii Nikona online. Inicjatywa przeznaczona jest dla wszystkich fanów fotografii, chcących produktywnie wykorzystać czas spędzony w domu, rozwinąć swoją pasję i zdobyć nowe umiejętności.

W ofercie Akademii Nikona dostępnych jest obecnie 5 webinarów, a już w najbliższych tygodniach lista szkoleń rozszerzona zostanie o kolejne tematy. Podczas kursu obsługi lustrzanki i bezlusterkowców uczestnicy dowiedzą się, jak robić dobre technicznie zdjęcia i szybko opanują manualną obsługę aparatu. To zajęcia przeznaczone dla osób początkujących, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z fotografią i chcą nauczyć się obsługi aparatu oraz dowiedzieć się w jaki sposób ustawić parametry, by zdjęcie wyszło ostre, wyraźne i odpowiednio naświetlone. Drugim równie ważnym dla początkujących fotografów webinarem może być także kurs pt. „Podstawy fotografii – jak robić ładne i ciekawe zdjęcia”. Podczas tego szkolenia uczestnicy dowiedzą się bowiem, w jaki sposób tworzyć estetyczne i interesujące fotografie, dlaczego jedne zdjęcia się nam podobają a inne nie oraz jak pokazać na zdjęciu spokój i ciszę, a jak ruch, dynamikę i przestrzeń.

W ofercie webinarów Akademii Nikona znalazło się też szkolenie przeznaczone dla dzieci i młodzieży. – Szczególnie teraz, gdy tak wielu z nas większość dnia spędza w czterech ścianach, najmłodsi domownicy nudzą się najbardziej. Ten webinar powstał z myślą o nich, ale też o ich rodzicach, chcących zadbać o to, by ich dzieci w jak najbardziej wartościowy sposób spędziły najbliższe tygodnie – tłumaczy Katarzyna Romaniuk, Manager Projektu Akademia Nikona. Kurs „Młody fotograf” przeznaczony jest dla osób w wieku 14-18 lat, które nie do końca satysfakcjonuje zdjęcie ze smartfona lub tabletu, chcących poznać wszystkie możliwości i funkcje swojego sprzętu.

Webinary organizowane przez Akademię Nikona to propozycja dla tych, którzy chcą w jak najlepszy sposób wykorzystać czas spędzony w domu, poszerzając swoją wiedzę na temat fotografii i obsługi aparatu – komentuje Katarzyna Romaniuk. – Oprócz szkoleń dla początkujących, w naszej ofercie znaleźć można również szkolenia specjalistyczne, takie jak wywoływanie i katalogowanie w Lightroom czy fotografia produktowa. W planach mamy również dalsze rozszerzanie oferty dostępnych webinarów, tak by każdy mógł znaleźć interesujący go temat – dodaje Katarzyna Romaniuk.

Akademia Nikona to projekt realizowany w ramach międzynarodowej sieci szkół fotograficznych Nikon School. Od momentu powstania w 2009 roku, w organizowanych w ramach projektu kursach i warsztatach udział wzięło już ponad 16 500 uczestników. Oferta obejmuje kursy, warsztaty, masterclass i webinary dedykowane dla osób o różnym stopniu zaawansowania oraz specjalizacji. Zajęcia składają się zarówno z części teoretycznej, jak i ćwiczeń w plenerze lub na planie, pozwalających wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Zespół Akademii Nikona tworzą doświadczeni fotografowie m. in. Paweł Duma, Grzegorz “Moment” Płaczek, Adam Nurkiewicz, Michał Leja, Anita Andrzejewska, Piotr Chara, Sławek Krajniewski, Tomasz Tomaszewski czy Łukasz Sokół. Obecnie oddziały Nikon School działają w wielu krajach na świecie, w tym w: Anglii, Danii, Estonii, Francji, na Litwie i Łotwie, Niemczech, Norwegii, Rosji, Szwecji, USA, Włoszech oraz w Polsce. 

Szczegóły na temat organizowanych przez Akademię Nikona webinarów znaleźć można pod adresem akademianikona.pl/webinary

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*