Sony E 24 mm f/1.8 ZA Carl Zeiss Sonnar T – Test obiektywu

Obudowa i jakość wykonania:

Obudowa obiektywu została wykonana ze stopów aluminium, sprawia wrażenie solidnej, nic w niej nie trzeszczy i wszystkie elementy są spasowane jak należy, bez żadnych luzów. Obiektyw jest lekki, mały, wraz z aparatem Sony NEX mieści się w kieszeni bluzy, kurtki czy większej kieszeni spodni. Pierścień ustawiania ostrości chodzi bardzo płynnie i stawia należyty wystarczający opór podczas filmowania i fotografowania, jego ruch jest powiedzmy wypośrodkowany, nie chodzi ciężko ani nie za lekko, można nim kręcić bez przerwy, nie ma blokady z żadnej strony.

 

Do obiektywu można podłączyć filtry o średnicy gwintu 49mm. Urządzenie nie posiada niestety skali odwzorowania odległości ani pierścienia do zmiany wartości przysłony. Obiektyw składa się z 8 soczewek w 7 grupach, szkła posiadają powłoki Carl Zeiss T które niweluję odblaski. Obiektyw wyprodukowano w całości w Japonii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

2 thoughts on “Sony E 24 mm f/1.8 ZA Carl Zeiss Sonnar T – Test obiektywu

  1. Bardzo chciałbym przetestować ten obiektyw w moim aparacie. Jestem ciekaw jak bardzo profesjonalne byłyby zdjęcia biznesowe i zdjęcia korporacyjne wykonane tym aparatem. Jeśli zmienię w przyszłości sprzęt to pokuszę się o realizację fotografii biznesowej z użyciem tego obiektywu.

  2. Pingback: Test aparatu: Sony NEX-F3 | FOTOINFORMATOR – Fotoreportaże, reportaże filmowe