Sony E 24 mm f/1.8 ZA Carl Zeiss Sonnar T – Test obiektywu

Filmowanie:

Obiektyw podczas filmowania spisywał się nieźle, nie robił żadnych problemów, kręcenie pierścieniem ostrości należało do przyjemności aczkolwiek ostrość powinna się trochę szybciej zmieniać tak aby się nie gimnastykować podczas płynnego jej ustawiania. Plastyka obrazu jak i ostrość na bardzo dobrym poziomie, autofocus podczas pracy z aparatem Sony NEX-F3 nie wydawał żadnych dźwięków które mogły by być zarejestrowane na filmie, poniżej obejrzycie sample wykonane tym obiektywem. Po podłączeniu obiektywu do pełnoklatkowej kamery Sony uzyskamy 24mm jasną stałkę, przy matrycy APS-C obiektyw posiada ogniskową 36mm co daje nam dobry szeroki standard.

 

Sony NEX-F3 + Sony E 24 mm f/1.8 ZA Carl Zeiss Sonnar T

 

Sony NEX-F3 + Sony E 24 mm f/1.8 ZA Carl Zeiss Sonnar T Autofocus test, w pierwszej części filmu AF trochę się pogubił, potem ostrość była ustawiana jak należy bez żadnych dodatkowych odgłosów które potrafią być denerwujące przy nagrywaniu różnego rodzaju filmów. Prędkość ustawiania AF w tym przypadku jest nieco wolniejsza niż w lustrzankach ze średniej półki cenowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

2 thoughts on “Sony E 24 mm f/1.8 ZA Carl Zeiss Sonnar T – Test obiektywu

  1. Bardzo chciałbym przetestować ten obiektyw w moim aparacie. Jestem ciekaw jak bardzo profesjonalne byłyby zdjęcia biznesowe i zdjęcia korporacyjne wykonane tym aparatem. Jeśli zmienię w przyszłości sprzęt to pokuszę się o realizację fotografii biznesowej z użyciem tego obiektywu.

  2. Pingback: Test aparatu: Sony NEX-F3 | FOTOINFORMATOR – Fotoreportaże, reportaże filmowe