Gruzja, zdjęcia i warsztaty – Epson zaprasza do Lublina

Gruzja, zdjęcia i warsztaty – Epson zaprasza na Europejski Festiwal Smaku do Lublina

Już w tym tygodniu mieszkańcy i goście Lublina będą mogli wziąć cieszyć się ponad 100 atrakcjami składających się na Europejski Festiwal Smaku, którego motywem przewodnim jest Gruzja. Wydarzeniami, które zainteresują fotografów są warsztaty fotograficzne Leica oraz wystawa zdjęć Magdaleny Konik. Patronami wystawy są firmy Epson i EIZO.

1 września 2015 – Otwarcie wystawy Magdaleny Konik „Gruzja Magiczna” planowane jest w pierwszym dniu Festiwalu w Muzeum Lubelskim. Autorka od wielu lat zakochana jest w Gruzji i jej kulturze, od niedawna jest mieszkanką Tbilisi. Fotografie przedstawione podczas wystawy wykonane zostały podczas ubiegłorocznej samotnej podróży oraz w ostatnich miesiącach, specjalnie pod kątem wystawy. Przedstawiają magiczne obrazy miejsc, do których chce się pojechać, aby potem wielokrotnie wracać.

Gruzja - Magdalena Konik

„Zakochałam się w Gruzji i obecnie tu mieszkam, by fotografować jej zakątki – mówi Magdalena Konik – Przyjechałam kiedyś na tydzień a teraz nie mogę już stąd wyjechać.” Mamy nadzieję, że magia Gruzji przemówi również do Państwa. Zapraszamy na wernisaż wystawy, który odbędzie się w środę 2 września o godz. 18.00 w Muzeum Lubelskim.

Magdalena Konik jest podróżnikiem i fotografem, autorką bloga podróżniczego, laureatką II miejsca w konkursie fotograficznym Festiwalu Spotkań Górskich &Lawiny&, jej zdjęcia zostały wyróżnione i opublikowane przez miesięcznik „Podróże” oraz Agorę – prace można oglądać obecne w City Info w warszawskim metrze oraz pociągach Pendolino. W przerwach między licznymi podróżami można ją spotkać w Polsce podczas pokazów fotografii podróżniczej. Zapraszamy na stronę Magdy Konik:  http://migawkizpodrozy.com

Drugim z wydarzeń, na który chcemy Państwa zaprosić są Dni Otwarte Leica, podczas których zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania tego producenta. W tym roku EIZO i Epson włączyły się do programu warsztatów. Dzięki temu możliwe będzie zaprezentowanie pełnego cyklu produkcyjnego – od wykonania fotografii poprzez jego edycję, kończąc na finalnym – zgodnym z założeniami autora wydrukiem.

Eizo zaprezentuje wybrane monitory do fotografii z serii ColorEdge, w tym najnowsze konstrukcje o rozdzielczości 4K. Goście Dni Otwartych Leica będą mieli możliwość obejrzenia na nich własnych zdjęć. Nasz ekspert pokaże, w jaki sposób kalibrować monitor. Chętni będą mogli dowiedzieć się, czym charakteryzują się profesjonalne monitory i co to jest system zarządzania barwą.

Natomiast Epson pokaże najnowsze drukarki pigmentowe SureColor CS-P600 i SC-P800, w których zastosowano po raz pierwszy atramenty Ultra Chrome HD charakteryzujące się bardzo szeroką gamą barw, doskonałymi przejściami tonalnymi oraz najgłębszą czernią na rynku, a dodatkowo wydrukowane na nich zdjęcia wyróżnia niebywała trwałość.

Epson_SureColor_SC-P800_1

SureColor-SC-P600

Terminarz

Wernisaż Magdaleny Konik Gruzja Magiczna – środa 2 września godz. 18.00
Muzeum Lubelskie, Zamkowa 9

Leica Open Day – czwartek – piątek, 3-4 września, godz. 12.00 – 16.00
Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL, Al. Racławickie 14

Szczegółowy program 7. edycji Europejskiego Festiwalu Smaku w Lublinie znaleźć można na stronie:

http://europejskifestiwalsmaku.pl/wydarzenia/wydarzenie/program-7-edycji-europejskiego-festiwalu-smaku-w-lublinie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*