Nikon i Szeroki Kadr przygotowały nowy wideoporadnik.

Bez tytułu

Szerokim Kadrem na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej Krystiana Bielatowicza sposoby na idealną fotografię.

Słońce, deszcz, mgła. Co zrobić, aby w każdych warunkach zdjęcie było idealne? O jakiej porze dnia najlepiej fotografować przyrodę? Jakie ustawienia aparatu wybrać? Co umieścić w kadrze, aby zdjęcie było nie tylko poprawne technicznie, ale i przykuwające uwagę? O niesamowitych krajobrazach i zabytkach południowej Polski, ale także o aparatach i obiektywach – w wideoporadniku Szerokiego Kadru opowiada Krystian Bielatowicz.

Krystian Bielatowicz – fotograf, filmowiec, archeolog. Wychował się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Ukończył archeologię Ameryki Łacińskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się w fotoreportażu społecznym oraz street photo. Jest redaktorem portalu Szeroki Kadr, dla którego zrealizował ponad siedemdziesiąt wywiadów multimedialnych z fotografami z Polski, USA i Wielkiej Brytanii. Należy także do grona wykładowców Akademii Nikona. Jego fotografie publikowane były m.in. w: Newsweek Polska, National Geographic Polska, National Geographic Traveler, Polityce, Dużym Formacie Gazety Wyborczej, Przekroju, The Virginia Quarterly Review (USA),  Private Magazine (Włochy), El Comercio i Caretas (Peru). Swoje prace prezentował na wystawach m.in. w Nowym Jorku, Peru, Leica Gallery w Warszawie, Galeria Pauza w Krakowie, Łodzi, Gdańsku, Toruniu, Lublinie, Zakopanem.

W wideoporadniku Krystian Bielatowicz zabiera nas w kilka niesamowitych lokalizacji na południu Polski, gdzie pokazuje, jak wykorzystać ich wizualny potencjał. Na konkretnych przykładach prezentuje znaczenie odpowiedniej kompozycji oraz proponuje gotowe rozwiązania, które zapewnią efektowne rezultaty. Dzięki temu, że wraz z prowadzącym kilkakrotnie odwiedzamy to samo miejsce – o różnej porze dnia i w różnych warunkach pogodowych – mamy okazję dowiedzieć się, z jakich technik fotograficznych skorzystać w zależności od warunków.

Cały wideoporadnik dostępny jest na stronie: https://www.szerokikadr.pl/poradnik/szerokim-kadrem-na-jurze-krakowsko-czestochowskiej-czesc-1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*