Nikon Photo Contest 2016–2017

Firma Nikon ma przyjemność poinformować, że od 17 października 2016 r. do 27 stycznia 2017 r. rozpocznie się przyjmowanie zgłoszeń do konkursu Nikon Photo Contest 2016–2017.

npc

Organizowany od 1969 roku Nikon Photo Contest to jeden z największych na świecie międzynarodowych konkursów fotograficznych. W najnowszej, 36. edycji konkursu dodano dwie nowe kategorie. Kategoria „Nikon 100th Anniversary” (100. rocznica firmy Nikon) jest związana z przypadającymi w 2017 roku 100. urodzinami firmy, natomiast kategoria „Next Generation” (Następne pokolenie) jest przeznaczona dla uczestników poniżej 30 roku życia i ma na celu zachęcenie do rozwijania talentu fotograficznego.

Na przewodniczącego jury wybrany został światowej sławy grafik i dyrektor artystyczny Neville Brody, z uwagi na jego ogromny wpływ na artystów, w tym fotografików, w każdym wieku. O swojej roli mówi tak: „Konkurs Nikon Photo Contest jest postrzegany na całym świecie jako doskonałe miejsce do odkrywania nowych i obiecujących talentów oraz do odnajdywania bogatej i twórczej inspiracji. Jako przewodniczący jury jestem odpowiedzialny za kontynuowanie tej wspaniałej tradycji, wybierając prace, które będą prezentować nowe pomysły i charakteryzować się najwyższą jakością. Bardzo się cieszę, że będę mógł obserwować, jak uczestnicy konkursu wyrażają swoje wspaniałe koncepcje i kreatywność”

W kategoriach fotograficznych i filmowych konkursu Nikon Photo Contest 2016–2017 przyjmowane będą prace wykonane dowolnym urządzeniem cyfrowym, w tym urządzeniami typu smart*1, przy czym filmy mogą mieć długość od 6 do 180 sekund. Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni w lipcu 2017 roku. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w Japonii — w kraju, z którego pochodzi firma Nikon Corporation*2.

Okres przyjmowania zgłoszeń
Od 17 października 2016 roku do 27 stycznia 2017 roku (do godziny 06:00).

Szczegółowe informacje o zgłoszeniach i kategoriach, kryteriach oceny oraz nagrodach można znaleźć na stronie http://www.nikon-photocontest.com/en/

*1 Prace zgłaszane w kategorii Nikon 100th Anniversary (100. rocznica firmy Nikon) muszą być wykonane sprzętem firmy Nikon
*2 Miejsce i czas zostaną podane w późniejszym terminie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*