Panasonic prezentuje nowy model aparatu LUMIX G80

Panasonic prezentuje nowy model aparatu LUMIX G80 o wymiennej optyce, która wyróznia się doskonołymi parametrami. Wyposażony w szereg zaawansowanych technologii i praktycznych funkcji wewnętrznych, a także w solidny i kompaktowy korpus, aparat LUMIX G80 został zaprojektowany, aby umożliwić aktywnym fotografom i filmowcom nagrywanie przygód na świeżym powietrzu niezależnie od pogody. Do najważniejszych elementów aparatu należy matryca Digital Live MOS o rozdzielczości 16 megapikseli, bez filtra dolnoprzepustowego, pozwalająca na wykonywanie doskonałej jakości realistycznych zdjęć.

g80_g85_hkit_slant_k_hood

Idealny do fotografowania w naturze aparat wyposażono w nowy system podwójnej stabilizacji obrazu łączący stabilizację obrazu w matrycy i w obiektywie. Zaawansowana technologia stabilizacji pozwala uzyskać ostrzejsze i wyraźniejsze zdjęcia w trudnych warunkach lub w ruchu, minimalizując wpływ drżenia rąk lub poruszania się w terenie. W końcu życie nie stoi w miejscu, więc i Ty się nie zatrzymuj.

Uchwyć idealny obraz dzięki 4K PHOTO

Funkcja 4K PHOTO aparatu LUMIX G80 umożliwia nagranie idealnego momentu i wygenerowanie zdjęć o rozdzielczości 8 megapikseli z zachowaniem doskonałej precyzji. Po prostu uruchom aparat, wybierz kadr z listy i zapisz te ulotne chwile, aby zachować je na zawsze.

Aparat LUMIX G80 został wzbogacony o trzy specjalne funkcje 4K PHOTO: 4K Burst Shooting, 4K Burst (Start/Stop) i 4K Pre-burst. Każda z nich pomaga uchwycić i utrwalić szczególne chwile, wyodrębniając konkretny kadr z nagrania filmu 4K.

Ustaw ostrość obrazu po zrobieniu zdjęcia

Po zrobieniu zdjęcia LUMIX G80 daje swobodę twórczą — „zdjęcie teraz, ostrość później”. Funkcja Post Focus pozwala na zmianę punktu ostrości zdjęcia jednym dotknięciem, już po wykonaniu zdjęcia. Co więcej, dzięki aparatowi marki Panasonic z nową funkcją Focus Stacking można łatwo wybierać i łączyć szereg punktów ostrości na tym samym obrazie.

Ponadto funkcja autofokusa przy słabym oświetleniu umożliwia bardziej precyzyjne ustawienie ostrości nawet przy fotografowaniu przyrody o świcie lub zmierzchu, natomiast funkcja Starlight AF pozwala początkującym astronomom na fotografowanie pojedynczych gwiazd i konstelacji na nocnym niebie.

Nie daj się naturze, a przygoda Cię nie ominie

Aby aparat LUMIX G80 mógł sprostać wymaganiom intensywnego użytkowania w terenie, jego przednią ramę wykonano z pełnego odlewu magnezowego. Dzięki dokładnemu uszczelnieniu każdego złącza, pokrętła i przycisku jest odporny na zachlapania i kurz. W połączeniu z obiektywem LUMIX G, również odpornym na zachlapania i kurz, aparat ten umożliwia fotografowanie nawet w ekstremalnych warunkach.

Aby zapewnić jeszcze większą kontrolę użytkownika, LUMIX G80 opcjonalnie wyposażony jest w uchwyt (DMW-BGG1) zawierający drugi akumulator, co oznacza, że możesz wykonać więcej zdjęć za jednym razem, a obsługa takiego aparatu jest łatwiejsza i bardziej komfortowa — wystarczy do tego tylko jedna ręka.

Ponadto wysokiej rozdzielczości wizjer Live View Finder zapewnia stabilne kadrowanie i doskonałą widoczność w każdych warunkach oświetlenia, a LUMIX G80 daje ci swobodę nieprzerwanego podziwiania świata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*