Sony A77 II – Test lustrzanki cyfrowej
• Komentarze: 1

Sony A77 II to najnowszy model lustrzanki z półprzepuszczalnym nieruchomym lustrem od japońskiego producenta elektroniki. Prezentacja aparatu nastąpiła na początku maja 2014 roku więc jest to także najnowsze urządzenie w swojej klasie na tle konkurencji spod szyldu Canon i Nikon. To także następca wcześniejszego modelu A77. Czy zatem Sony zawojuje rynek tą propozycją?

Aparat do testu udostępniła firma Sony, dziękuję.

Sony A77 II

Czytaj dalej

Canon 70D – Test lustrzanki cyfrowej
• Komentarze: 1

Canon 70D miał swoją premierę już prawie rok temu jednak jest to nadal najnowsza lustrzanka cyfrowa dla zaawansowanych amatorów na rynku od największego producenta aparatów na świecie. Nowością która została wprowadzona w tym modelu jest całkowicie nowa matryca umożliwiająca szybkie ustawienie ostrości podczas fotografowania i filmowania w trybie Live View. Na tyle szybka i nowatorska by za nią zapłacić?

Aparat do testu udostępniła firma Canon, dziękuję.

Lustrzanka cyfrowa Canon 70D

Czytaj dalej

Sony RX100M3, MKIII, MK3 – Test aparatu cyfrowego
• Komentarze: 4

Na rynku pojawił się Sony RX100M3 a półtora roku temu testowałem pierwszy model z linii kompaktowych aparatów RX100 od Sony, skierowanych do wymagającego użytkownika. Do tej pory uważam RX100 za aparat za godny zakupu, nie ma chyba innego tak dobrego kompaktu który by dawał nam jakość zdjęć porównywalną z lustrzankami w obecnej cenie. Po połączeniu filmu nagranego z RX100 i NEX-6 nie sposób było zauważyć różnicę. Nowy aparat kompaktowy Sony RX100 MKIII kosztuje dwa razy tyle co jego najstarszy brat. Czy jakość zdjęć, filmów i funkcjonalność usprawiedliwiają tak wysoką cenę?

Aparat do testów udostępniła firma Sony, dziękuję.

Sony rx100m3

Czytaj dalej

Panasonic LUMIX DMC-GX7 – Test aparatu cyfrowego z wymienną optyką
• Komentarze: 0

Rok temu testowałem model GH3 ze stajni Panasonica i to co mi się w nim nie podobało to jego waga. Pomyślałem sobie wtedy, że fajnie by było gdyby producent wypuścił bezlusterkowca o podobnych parametrach w trochę mniejszej i lżejszej obudowie. Nie minęło nawet kilka miesięcy a na rynku pojawił się Panasonic GX7. Dobrze się stało?

Aparat do testów udostępniła firma Panasonic, dziękuje.

panasonicgx71

Czytaj dalej

Canon G1 X Mark II – Test aparatu cyfrowego
• Komentarze: 2

Przez ostatnie 2 tygodnie miałem okazję testować aparat Canon G1 X Mark II. Jest to aparat kompaktowy z górnej półki, bardziej jeżeli chodzi o jego cenę. Biorąc to pod uwagę można powiedzieć, że nie jest to sprzęt dla amatora. Należy się więc tutaj zastanowić czy aparat kompaktowy który według Canona ma zastąpić lustrzankę podczas wykonywania zdjęć, faktycznie się do tego nadaje. Czy aparat będzie opłacalnym zakupem na tle innych o wiele tańszych kompaktów i lustrzanek? Niekoniecznie gorszych? No cóż, zobaczymy.

Aparat do testów udostępniła firma Canon, dziękuję.

Canon G1 X Mark II

Czytaj dalej

Sony NEX-5R – Test aparatu cyfrowego z wymienną optyką
• Komentarze: 6

Sony NEX-5R to cyfrowy aparat kompaktowy wyprodukowany przez firmę Sony, w tej chwili jest to średnio zaawansowany bezlusterkowiec z rodziny NEX, minimalnie większy od aparatu NEX-3N ale na tyle mały aby był on bardzo poręczny podczas codziennego fotografowania. Czy w cenie dobrych lustrzanek dla amatorów zakup tego aparatu ma jakikolwiek sens? Postaram się odpowiedzieć wam na to pytanie podczas przeprowadzonego ostatnio testu. Za udostępnienie aparatu dziękuje firmie Sony.


Czytaj dalej

Sony NEX-6 – Test aparatu cyfrowego z wymienną optyką
• Komentarze: 2

Zapraszam do przeczytania testu aparatu Sony NEX-6, najnowszego aparatu kompaktowego z wymienną optyką od firmy Sony skierowanego dla wszystkich użytkowników i puszczającego oczko w stronę bardziej zaawansowanych amatorów. Czy NEX-6 jest najlepszym aparatem bezlusterkowym na rynku? Czy jest dobrym wyborem dla kogoś kto chcę porzucić ciężką lustrzankę i przesiąść się na lżejszy sprzęt? Dziękuje firmie Sony za udostępnienie urządzenia do testów.

Czytaj dalej

Sony RX100 – Test aparatu cyfrowego
• Komentarze: 1

Zapraszam do przeczytania testu aparatu kompaktowego Sony RX100, urządzenia które może śmiało konkurować z bezlusterkowcami a nawet z lustrzankami pod kątem jakości obrazu. Duża 1 calowa matryca zamknięta w małej aluminiowej obudowie spoglądająca na świat poprzez jasny obiektyw Zeissa pozwala uzyskać bardzo dobrej jakości zdjęcia i filmy w rozdzielczości Full HD i 60kl/s. Czy ten aparat warto mieć zawsze przy sobie? Dziękuje firmie Sony za udostępnienie urządzenia do testów.

 

Czytaj dalej

Sony A57 – Test aparatu cyfrowego z wymienną optyką
• Komentarze: 3

Zapraszam do przeczytania testu aparatu Sony A57, amatorskiej lustrzanki firmy Sony ze średniej półki z matrycą APS-C, jest to bezpośredni konkurent dla Canona 650D, 600D, 550D, Nikona D5100, ale także trochę droższego Canona 60D. Aparat jest już do kupienia w Polsce w cenie 2648zł wraz z kitowym obiektywem 18-55mm najtaniej według wyszukiwarek cen. Dziękuję firmie Sony za udostępnienie urządzenia do testów.

 

Czytaj dalej

Sony NEX-F3 – Test aparatu cyfrowego z wymienną optyką
• Komentarze: 0

Zapraszam do przeczytania testu aparatu Sony NEX-F3, najtańszego bezlusterkowca w rodzinie NEX firmy Sony. Aparat jest już do kupienia w Polsce w cenie 1998zł wraz z kitowym obiektywem 18-55 najtaniej według wyszukiwarek cen. Dziękuję firmie Sony za udostępnienie urządzenia do testów.

 

Czytaj dalej